Diana Bulimar: vice-campioana olimpica de tineret la sol

Siguranta, forta, dinamism dar si eleganta. Acestea au fost caracteristicile ultimului exercitiu de la sol din finala olimpica de tineret de la Singapore. Reprezentanta noastra, Diana Bulimar, i-a cucerit pe spectatori, pe arbitrii, dar si pe celelalte gimnaste contracandidate la podium. Toata lumea o aplauda la finalul celui mai frumos exercitiu pe care Didi l-a reusit vreodata. Pentru performanta ei, pe langa medalia de argint pe care a castigat-o, publicul a rasplatit-o cantandu-i “La multi ani”, deoarece, azi, 22 august, micuta Didi a implinit 15 ani….o zi pe care cu siguranta nu o va uita!


Finala a fost castigata de catre chinezoaica Tan Sixin dupa un exercitiu aproape perfect, iar bronzul i-a revenit rusoaicei Viktoria Komova.

Clasamentul final:

  1. Tan Sixin (CHN): 14.525;
  2. Diana Bulimar (ROU): 14.325;
  3. Viktoria Komova (RUS): 14.175;

Felicitari Didi! A venit si vremea ta!

La multi ani, sanatate si multe realizari!

One Response to Diana Bulimar: vice-campioana olimpica de tineret la sol

  1. mia says:

    Felicitari micutei Diana,sunt foarte bucuroasa ca a reusit.
    Multa sanatate si alte medalii si mai stralucitoare in concursurile de senioare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.