Mondiale 2011: Octavian Bellu despre antrenamentul oficial!

Octavian Bellu, via Gymnastics Examiner:

“Cred ca a fost un test bun si, fiind pentru prima data in arena de concurs, am asteptat multe lucruri de la gimnastele cu experienta, precum Catalina Ponor sau Amelia Racea. De la cele debutante, ca Diana Bulimar, cea mai mica din echipa, astept sa progreseze mai mult, dar sper sa fie totul bine in ziua calificarilor.”

“Pentru mine, sa revin pe suprafata de concurs este un lucru normal. Daca ma uit inapoi, nu am nimic sa-mi reprosez sau sa regret din perioada in care am avut alt job, dar politica nu a fost pentru mine. Nu m-am simtit bine in lumea politicii si astfel m-am intors cu bucurie la jobul meu obisnuit.”

Despre Catalina Ponor: “Cred ca este importanta revenirea ei deoarece, din pacate, nu o avem pe Sandra Izbasa si avem nevoie de un alt star, un lider pentru echipa noastra. A revenit in activitate si cred ca este un bun exemplu pentru cele mai tinere. Nu ma uit la Catalina ca la o gimnasta de 24 de ani – ea este foarte dinamica si si-a pastrat aceleasi calitati ca inainte. Acest Mondial reprezinta doar un pas pentru ea, dar sper ca la Londra sa fie in ceea mai buna forma!”

Despre Ana Porgras: “Este cu totul alta Ana Porgras. Daca ne uitam la cateva poze sau filmulete de la Rotterdam, vom vedea ca s-a schimbat. Este o fata foarte frumoasa, a crescut si are o cu totul alta fata si o noua atitudine.  Sper sa fie suficient de inteligenta, sa lucreze mai mult ca inainte ca sa-si pastreze nivelul, in special la barna, dar sper ca si la sol si paralele.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.