Marius Berbecar – bronz la paralele @ Osijek Cup

Doar 0.025 puncte l-au despartit pe Marius Berbecar de medalia de aur de la paralele. Insa se poate mandri cu faptul ca a obtinut cea mai mare nota la executie din intreaga finala de la paralele – 9.20. Cu 15.600, el a castigat medalia de bronz, performanta care poate sa-i confere increderea de care are nevoie inaintea Campionatelor Europene de la Montpellier. Felicitari Marius!!!

(sursa foto: romgym.ro)

Tot in finala de la paralele l-am mai avut si pe Andrei Muntean, care a terminat pe locul 8 cu 14.325. Iar la sarituri, Marius Berbecar a terminat ultimul din cauza unei ratari a sariturii dublu inainte grupat (dificultate 6.60).

Rezultate complete aici.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.