Gimnastica romaneasca @ Gala Sportului Romanesc 2011

Ce reprezinta gimnastica pentru sportul romanesc? Cred ca toata lumea stie raspunsul la aceasta intrebare. Gimnastica artistica este regina sportului romanesc, este ramura care ne-a adus cele mai multe medalii si care a creat povesti si legende. Televiziunea Romana a fost alaturi de sportul romanesc, si implicit de gimnastica, inca de la inceput. Acum, la 55 de ani de la prima emisie, nu putea sa nu dedice o emisiunea in care sa ne putem aduce aminte de toate acele momente care ne-au umplut inima de bucurie si care ne-au facut sa ne simtim mandri ca suntem romani.

Fara alte comentarii, va invit sa urmariti inregistrarile cu gimnastica artistica din cadrul Galei Sportului Romanesc! (multumim Anicia)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.