Revista Tare – numarul 3

TARE, in dictionarul gimnasticii artistice romanesti:

  1. incurajare specifica gimnasticii artistice din Romania, utilizata atat de gimnasti/antrenori, cat si de suporteri.
  2. numele primei reviste online dedicata fanilor gimnasticii din Romania;

revista tare

Revista noastra preferata, revista TARE, a ajuns deja la cel de-al treilea numar. Daca ne urmariti pe pagina noastra de Facebook sau pe Twitter, atunci cred ca ati aflat deja de lansarea celui mai recent numar, care a avut loc chiar in noaptea  Ajunului de Craciun.

TARE progreseaza de la numar la numar, articolele cresc din punct de vedere calitativ si parca totul arata din ce in ce mai bine. Fara indoiala materialul meu preferat este reprezentat de interviul cu Alina Alexoi si Ramona Micu (pag. 45).  Pe cele doua le-am ascultat cu sufletul la gura pe timpul Campionatelor Europene de la Berlin, iar acum avem posibilitatea sa citim un interviu foarte bine gandit si structurat. De asemenea, la capitolul recomandari ar mai fi si interviul cu si despre fanii gimnasticii romanesti (pag. 77), unde si echipa Fangymnastics are cateva interventii. Nu va spun mai multe, ci va las sa descoperiti singuri.

Si nu in ultimul rand va recomand materialul despre Festivalul Olimpic al Tineretului European, concurs prezentat sub forma unui jurnal scris de catre Andrei (pag. 115). Un articol scris din suflet care transmite foarte mult. O adevarata placere sa citesti asemenea materiale. Mai vrem!!!

Voua ce articole v-au placut?

Revista poate fi citita online aici.

4 Responses to Revista Tare – numarul 3

  1. I guess there is no way to translate to English ??

  2. fangymnastics says:

    I know they are working on the English edition. I will let you know as soon as possible. – Mihai

  3. […] ”Tare”, dedicat? fanilor gimnasticii, a ajuns la num?rul 3. Le dorim cât mai multe […]

  4. […] 3 la Roblogfest in 2010, la categoria: “Cel mai bun blog de sport”, intretine revista TARE si a anuntat in urma cu 2 zile aparitia celui de-al treilea numar al acesteia, numar ce inregistreaza deja 645 de […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.