Cottbus 2013 – calificari, ziua 1

Cupa Mondiala de la Cottbus este una dintre cele mai importante competitii ale primaverii dinaintea Campionatelor Europene. Romania este reprezentata doar in competitia masculina de catre Cristian Bataga, Vlad Cotuna, Andrei Ursache si Ovidiu Buidoso. Din pacate, la finalul primei zile de concurs (dupa trei aparate), gimnastii nostri nu au reusit sa se califice in nicio finala, dar si maine este o zi si sa speram ca va fi mult mai bine.

Rezultatele gimnastilor nostri in prima zi a calificarilor

Cristian Bataga:

  • sol – 13.800 (locul 18);
  • inele – 14.575 (locul 12);

Andrei Ursache:

  • cal cu manere – 14.125 (locul 10);

Ovidiu Buidoso:

  • cal cu manere – 12.025 (locul 32);

Vlad Cotuna:

  • sol – 12.350 (locul 41);

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.