(c) Tanya Schoenmaker/romgym.ro

Marius Berbecar este singurul reprezentant al Romaniei, calificat in finalele baietilor de la Mondialele de la Antwerp (Belgia). Cu evolutii sigure, curate, dar in acelasi timp si dificile, Marius si-a asigurat biletele in finalele de duminica (6 octombrie) de pe locul 5 (paralele) si locul 7 (sarituri). La acest nivel orice rezultat este posibil, diferentele dintre cei 8 finalisti fiind unele minime. Sa-i tinem pumnii stransi lui Marius si sa avem incredere in sansele lui!

La finalul subdiviziunii in care a concurs, Marius a declarat pentru TVR urmatoarele: “La sarituri m-am prezentat extraordinar de bine. Sincer, nici eu nu ma asteptam sa merg asa de bine. Nu vreau doar finala! Dupa cum am spus si acasa…vreau medalie! In finala vreau sa fac un exercitiu si mai bun pentru ca pot!”

Astazi vor incepe si calificarile fetelor. Prima la start, pentru Romania, este Stefania Stanila. Sa-i tinem stransi la barna si sol! Tare, Stefi!!!!

Mihai

Related posts:

  1. Marius Berbecar - bronz la paralele @ Osijek Cup
  2. [Mondiale 2013]Huang Huidan si Kohei Kamayama - invingatori la paralele si cal cu manere
  3. Alin Jivan si Marius Berbecar la Glasgow Grand Prix (update)
  4. Marius Berbecar - accidentare si ratarea Europenelor
  5. Universiada 2009: Flavius Koczi campion la sarituri