Dragulescu si Ursache pe podium la Israel Cup

Acest sfarsit de saptamana nu a marcat doar revenirea in activitatea competitionala a Catalinei Ponor, ci si a lui Marian Dragulescu, care a reusit sa urce de doua ori pe podium in cadrul Cupei Israelului, castigand medalia de aur la sarituri (15.650) si pe cea de bronz la bara fixa (14.550).

Alaturi de Marian, Romania a mai fost reprezentata de Andrei Ursache si Daniel Radeanu, dintre cei doi doar Ursache reusind sa se intoarca cu o medalie – bronz la cal cu manere (14.250).

Cel mai frumos moment pentru gimnastii nostri a fost reprezentat, fara indoiala, de saritura marca proprie “Dragulescu”, cea pe care Marian reuseste sa o intepeneasca la aterizare aproape in 100% din cazuri. O executie spectaculoasa, pe care o puteti vedea mai jos:

Rezultate si video via Israeligymnastics.com

Foto: Facebook – Marian Dragulescu Official

Mihai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.