Steliana Nistor si-a anuntat retragerea

Photobucket

Vice-campioana mondiala absoluta, Steliana Nistor, si-a anuntat oficial retragerea. Zvonurile care au aparut in ultimele saptamani referitoare la acest subiect au fost confirmate, ieri, de insasi Steliana.

In Gazeta Sporturilor a aparut un interviu cu Steliana in care aceasta vorbeste de motivele pentru care a luat aceasta decizie si de asemenea despre planurile de viitor, iar in Prosport a fost publicata declaratia Secretarului General al Federatiei Romane de Gimnastica, dl. Mircea Apolzan, despre decizia luata de Steliana.

La 1 octombrie, Steliana va schimba sala de antrenament de la Deva cu sala de curs de la Facultatea de Educatie Fizica si Sport din Sibiu.

Multumim Steliana pentru toate momentele frumoase pe care ni le-ai oferit si, desi gimnastica romaneasca nu va mai fi la fel fara “steluta ei norocoasa”, noi te vom sustine in tot ceea ce vei face in viitor.

Mikeyy

2 Responses to Steliana Nistor si-a anuntat retragerea

 1. Mia says:

  Marturisesc,ma incearca sentimente contradictorii:sunt trista cind ma gindesc ca n-am s-o mai vad in concursuri dar in acelasi timp ma bucur ca n-o vor mai chinui durerile nesfirsite,mi-au dat lacrimile doar citind in cite locuri o doare;prea multe pentru o tinara de 19 ani.

  Steliana va face lucruri noi,va cunoaste tineri de virsta ei,va avea preocupari normale pentru o fata de virsta ei.Eu ii doresc sanatate multa si sa fie fericita!

  As vrea sa aud numai lucruri de bine despre noua ei viata.
  Mult succes,Stela!
  Multumesc!

 2. gabytza says:

  stela te felicit pt ceea ce ai realizat!!! bafta in continuare in noul drum pe care l-ai ales…multumesc k mai facut sa fiu mandra k sunt romanca

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.