Weekend de gala pentru gimnastii romani

Franta, Mexic si Italia au fost gazdele unor gale demonstrative in acest weekend, care au marcat finalul sezonului olimpic. Sandra Izbasa, Catalina Ponor, Marian Dragulescu, Larisa Iordache si Diana Bulimar s-au aflat printre sportivii invitati de catre organizatori. Multumita celor aflati la fata locului avem parte si de filmulete cu exercitiile prezentate de gimnastii nostri.

Sandra Izbasa @ Goodbye London (Franta)

Catalina Ponor si Marian Dragulescu @ Gala de Estrellas (Mexic)

Larisa Iordache @ Goodbye London (Franta)

Diana Bulimar a participat la Grand Prix-ul de la Cagliari, care este tot un fel de concurs demonstrativ cu toate ca de obicei se acorda note si se face un clasament. Cu aceasta ocazie am putut vedea ca Didi a inceput deja sa-si pregateasca exercitiile pe noul cod de punctaj. Ea a prezentat o legare de doua elemente artistice: cloche (C) + cloche cu 180 intoarcere (D). Exercitiul ei poate fi vizionat aici.

Mihai

One Response to Weekend de gala pentru gimnastii romani

  1. Bianca says:

    Splendid! Bravo, fetelor! Bravo, Marian! Bravo, Romania! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.